O nas

Agrivi Farmers

Światowy problem żywnościowy

Głód, bezpieczeństwo żywności i niezrównoważone rolnictwo są jednymi z największych problemów na świecie. Jedna dziewiąta ludności świata (795 milionów osób) jest niedożywiona. Do 2050 roku, światowa populacja osiągnie 9 miliardów ludzi i aby ich wykarmić produkcja żywności będzie musiała wzrosnąć o ponad 60%. Mając na uwadze jednoroczny cykl produkcji roślinnej i ograniczone zasoby naturalne, do 2050 roku mamy tylko 32 próby, aby zwiększyć światową produkcję o ponad 60%. Nieznajomość najlepszych praktyk rolniczych wśród gospodarstw i rolników na całym świecie prowadzi do nierentownej, słabo wydajnej i niezrównoważonej produkcji rolnej. Zmiany klimatu wywierają coraz większy wpływ na zasoby, od których jesteśmy zależni, zwiększając ryzyko katastrof takich jak susze i powodzie, a także szkodniki i choroby, które niszczą 30% wszystkich światowych plonów rocznie. Konsekwencje są jeszcze bardziej przerażające: niewłaściwe techniki uprawy rujnują glebę, źródła wody pitnej, oceany, lasy i różnorodność biologiczną. Światowy system żywnościowy i rolniczy musi ulec poważnym zmianom, a naszą misją jest aby tych zmian dokonać. 

Agrivi Farmers

Nasza historia

Historia Agrivi zaczęła się w momencie, gdy Matija Zulj, założyciel firmy, zdecydował się porzucić pracę w korporacji teleinformatycznej i poświęcić swój czas i wysiłek na rozwiązanie światowego kryzysu żywnościowego. Aby dogłębnie zrozumieć proces uprawy roślin jadalnych, na początku postanowił zostać rolnikiem i założył własną plantację borówki amerykańskiej. Szybko na własnej skórze przekonał się, jak wygląda prawdziwe życie farmera - nie miał dostępu do wiedzy o najlepszych praktykach w uprawie borówki, a na rynku nie było łatwego w użyciu i przystępnego cenowo oprogramowania, które pomogłoby mu podejmować decyzje w oparciu o dane. Wtedy, w 2013 roku, Matija założył Agrivi z wizją, aby gruntownie zmienić sposób produkowania żywności i pozytywnie wpłynąć na miliony istnień ludzkich, pomagając farmerom uczynić ich produkcję zrównoważoną i dochodową oraz efektywnie wykorzystywać zasoby. Wtedy narodziła się nasza firma. Od razu rozpoczęliśmy kreować zespół doświadczonych ekspertów w dziedzinie rolnictwa oraz inżynierów oprogramowania pochodzących z rodzin rolniczych i chętnych, aby dokonać zmiany w przemyśle spożywczym. Napędzani wiarą, że wiedza i technologia powinny być dostępne dla wszystkich producentów rolniczych na świecie, stworzyliśmy oprogramowanie oparte na wiedzy, które pomaga rolnikom:

  • Zoptymalizować produkcję, wprowadzając w życie najlepsze praktyki rolnicze
  • Terminowo chronić uprawy i zbiory dzięki zautomatyzowanemu wykrywaniu szkodników i chorób na każdym polu,
  • Żyć lepiej, dzięki zrównoważonej i dochodowej produkcji rolnej.

Aby osiągnąć swój cel, współpracujemy z gospodarstwami w 150 krajach bez względu na skalę ich produkcji, spółdzielniami rolniczymi, zakładami przetwórstwa spożywczego, organizacjami pozarządowymi, władzami i innymi zainteresowanymi poprawianiem standardów produkcji rolnej. Naszą firmę wspierają prywatni aniołowie biznesu oraz zespół South Central Ventures. Uznali oni wizję firmy i zapragnęli razem z nami zmienić świat na lepsze poprzez uczestniczenie w rewolucji w produkowaniu żywności.

Agrivi Farmers

Nagrody i wyróżnienia

Oprogramowanie do zarządzania farmą Agrivi jest uznawane jako jeden z najlepszych programów w tej kategorii na światowym rynku.Potwierdza to pozytywna opinia tysięcy rolników z ponad 150 krajów, którzy osiągają lepsze wyniki przy pomocy Agrivi. W listopadzie 2014 rok firma zdobyła tytuł najlepszego startupu na świecie, wygrywając pierwszą nagrodę w konkursie World Startup Competition, który odbył się w Seulu (Korea Południowa). Oto niektóre z naszych ostatnich osiągnięć:

  • Firmy o globalnym zasięgu zajmujące się badaniami rynkowymi (Markets&Markets, Technavio) uznały nas za światowego lidera w dziedzinie oprogramowania do zarządzania farmą.
  • Wybrano nas do grona 10 najlepszych szybko rozwijających się firm w Wielkiej Brytanii, jako przedsiębiorstwo z największym potencjałem z możliwością stworzenia tysiąca miejsc pracy (Barclays and Unreasonable Group)
  • Nagroda dla najbardziej innowacyjnej firmy przyznana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości w Chorwacji
  • Światowy sukces w dziedzinie agrotechnologii na podstawie sprawozdania Komisji Europejskiej dotyczącego studium przypadku o technologiach rolniczych.